Üyelik Girişi
ÇAKIR KÖYÜ
WEB SİTE REKLAM
Kasım Mantarcı
kasimmantarci@hotmail.com
Çakır Köyü Derneğine İçerden Bir Bakış
30/08/2010

 

Çakır Köyümüz; Şebinkarahisar’ın yüzölçümü ve nüfus olarak  en büyük köylerinden biri olmasına rağmen kendi içinde ve gurbette yaşayan insanlarımızın birlikteliği, iletişimi ve köyümüze olan aidiyet duygusunun eksikliği nedenleriyle potansiyelini tam olarak yansıtamamıştır.

 

Köyümüzün bu konudaki eksikliklerinin dernekleşmeyle aşılacağını düşünen Kurucu dernek Başkanımız Hüsamettin Mantarcı ve kurucu Yönetim Kurulu üyeleri 2007 yılı Ocak ayında derneğimizi kurmuşlardır.Bu dönemde yapılan çalışmalarla üye sayımız 80’e ulaşmış ve çeşitli çalışmalar yapılmıştır.Başlamak bitirmenin yarısıdır..Bu nedenle kurucu yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum.

 

30 Haziran 2009 tarihinde derneğimiz Olağan Genel Kurulu gerçekleştirmiş ve yapılan tüzük değişikliği ile derneğimizin ismi Çakır Köyü ve Mahalleleri Güzelleştirme Geliştirme Yardımlaşma Derneği olarak değiştirilmiştir.Bu şekilde köyümüzdeki tüm mahallelerden hemşehrilerimizin derneğimiz tarafından temsili sağlanmıştır.

 

Aynı genel kurul toplantısında Bayram Mantarcı’nın başkanlığında yeni yönetim kurulumuz oluşmuştur.Yönetim Kurulumuz 14 aylık süre içersinde aşağıdaki çalışmalara yaparak derneğimizin kurumsallaşması yönünde ileri adımlar atmıştır.

 

ü      Derneğimizin resmi evrakları ve muhasebe sistemi elden geçirilmiştir.

 

ü      Toplu Mesaj Sistemi aktif hale getirilmiştir.

 

ü      Derneğimiz adına faturalı telefon hattı alınmıştır.

 

ü      Derneğimize Ziraat Bankasından banka hesabı açılmıştır.

 

ü      Derneğimiz adına www.cakirkoyu.net web sitesi kurulmuştur.

 

ü      Derneğimize gelir getirici ve tanıtıcı; duvar saati,takvim,kalem ve şapka yaptırılmıştır.

 

ü      Derneğimizin temsili için afiş, bayrak ve logo yaptırılmıştır.

 

ü      İatanbul’da Çakır Köyü Futbol takımı kurularak Geleneksel olarak yapılan Şebinkarahisar Ufuk Spor Kulübü futbol turnuvasına katılımı sağlanmıştır.

 

ü      16 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul Taşdelen’de 1.Geleneksel Çakır Köyü Pikniği yapılmıştır.

 

ü      Dernek üyelerimizden Ahmet Mantarcı’nın 5 yıl ücretsiz derneğimize tahsis ettiği Sultanbeyli’deki dükkan eksiklikleri giderilerek dernek merkezi yapılmıştır.

 

ü      Köyümüzün tüm mahallelerinden katılımcılarla toplantılar yapılarak birlik ve beraberliği artırıcı yönde çalışmalar yapılmıştır.

 

ü      Ramazan Bayramı tatil döneminde (7-11 Eylül 2010 tarihleri arasında) gurbette yaşayan hemşehrilerimizin köyümüzü ziyaret etmesi kararlaştırılmış ve bununla ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

  

Değerli hemşehrilerim;

 

Derneğimiz 3 yıllık bir sivil toplum örgütü olması dolayısıyla yapılması gereken bir çok çalışma bulunmaktadır.2011 Mart ayında derneğimiz Olağan genel Kurul yaparak Yönetim Kurulu’nu yenileyecektir.İnsanlar gelip geçicidir. Kurumlar kalıcıdır.Önümüzdeki Genel Kurulda derneğimiz daha aktif insanların katılımıyla genişleyerek çalışmalarını artıracaktır.

 

Kendi adıma; Derneğimize maddi ve manevi yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür eder sağlık mutluluk ve esenlikler dilerim.

   

                                                                

 Kasım MANTARCI  Çakır Köyü Dernek Sekreteri


937 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

tebrikler     06/09/2010 02:53

hani yazının bir yerinde demişsinya BAŞLAMAK BİTİRMENİN YARISIDIR diye. bu sözüne tamamıyla katılıyorum.ve bende diyorumki YETERKİ NİYETLER HALIS olsun insanlar iyi niyetli olduğu sürece aşılamıyacak sorun,katedilemiyecek yol yoktur.
ENVER YILDIZ

Yazarın diğer yazıları

Bir fotoğraf ve gönülde bıraktığı hüzün... - 25/08/2017
Fani dünyanın koşuşturması ve telaşı içinde bazen yaşadığımız anı bazen de geçmişi unutabiliyoruz. Bulunduğumuz tüketim toplumu çağında hayatımızdaki bir çok değeri, bir çok kıymeti anlamadan önemini kavramadan yitiriyoruz.
Doğulu köklerimizden kopmadan batılı olabilmeyi başarmak : - 12/05/2016
Türkiye bulunduğu coğrafya itibariyle doğu ile batı medeniyeti arasında sıkışmış, dönem dönem batıya meyletmiş ancak genetik kodları itibariyle doğulu olmaktan kurtulamamış kendine özgü bir kültür adacığıdır.
Derneğimizin Hedefleri Nelerdir? - 24/02/2011
Çakır Köyü olarak 4 yıllık bir dernek geçmişimiz bulunmaktadır.Bu süre içersinde derneğimiz üye yapma üyeler arası iletişimi artırma ve çeşitli faaliyetlerle birliktelikleri sağlama gibi çalışmalar yapmıştır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret48976
DERNEK YENİ ÜYELER
Ergin Mantarcı
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
FUTBOL TAKIMIMIZ

2012/2013 ÇAKIR KÖYÜ FUTBOL TAKIMI

ÇaKIR KÖYÜ CHAT ODASI