Üyelik Girişi
ÇAKIR KÖYÜ
WEB SİTE REKLAM
Abdullah YILDIZ
abdullahyildiz_28@hotmail.com
SİYASETE ALET OLMAK
08/06/2011
Şebinkarahisar derneğinin 6 haziran 2011 akşamı ACİL toplantısına biz Çakır Köyü Derneği olarak katıldık. Şebinkarahisar ve köyleriyle ilgili güzel gelişmeler olacak ve neler yapabiliriz diye düşünürken karşımızda dernek yönetiminin dışında bir parti toplantısı olduğunu gördüm. Toplantıya katılan saygıdeğer insanlarımın olması güzellikti ama derneği siyasi bir malzeme olarak kullanılması beni çok üzdü. Şebinkarahisar merkez derneğinin köy derneklerini bu tip amaçlar doğrultusunda kullanması çok yanlış bir davranış ve köy dernek başkanlarını Acil diyip orda yanlız bırakması manidardı. Ben siyasi toplantı yapan arkadaşlarımı asla kınamıyorum onlar siyasi ortamda her türlü imkanları kullanmaya çalışıyorlar. Elbette memleketine gelen bir siyasi parti liderini en iyi şekilde nasıl ağırlarım düşüncesiyle bir şeyler  yapma gayretindeler. Amaçlarının memleketimize bir şeyler katmak ve kazandırmak olduğunu düşünüyorum. Yok dernekleri siyasete alet etmekse yanlış yapıyorlar. Bu hareket bizleri yanlış yerlere götürür. Fakat benim anlamadığım Şebinkarahisar derneğinin yapmaya çalıştığı Köy Derneklerini hangi amaçla oraya topladığıdır. Eğer siyasi bir parti ye destekse sizler neden toplantıya katılmadınız ki sivil toplum kurumları siyasetin üzerindedirler ve asla siyasi görüşü yoktur. Dernekler güçlerini etkinliklerle gecelerle pikniklerle ve değişik organizasyonlarla gösterirler ve hizmet ettiği yere yardımcı olmaya çalışırlar. Bu tip organizasyonlarda gücümüzü gösterir ve biz onların ayağına değil bize ihtiyacı olanlar bizim ayağımıza gelir. Bu güne kadar memleketimizin sorunlarını dile getiren dernek yönetimin niyetlerinin bir şeyler kazandırmak yaşadığımız yerlerin daha güzel olması kalkınması ve en önemlisi elimizden alınan İLLİK hakkımızın geri verilmesidir. Fakat benim izlenimim bu güne kadar güçlü olmak yerine siyasilerin peşinde giderek yanlışlar yaptığımızdır. Bir sivil toplum kurumu gücü nisbetinde hizmet alır eğer gücünüz yoksa hep kullanılır. Öncelikle Şebinkarahisar derneğimizi ve Köy derneklerimizi güçlendirmeliyiz eylemler etkinlikler ve benzeri hareketlerle dikkat çekmeliyiz. Memleketimizi en iyi şekilde temsil etmeliyiz lobi faaliyetlerimizi devamlı yapmalıyız. O zaman bize ihtiyacı olanlar ayağımıza geleceklerdir ve isteklerimizi tek tek yapacaklardır. Siyasinin oya ve desteğe ihtiyacı vardır. Bizler güçlü olursak ŞEBİNKARAHİSAR İL ini hak ederiz. Bu şekilde Dernek yönetimi Köy derneklerini birlik beraberlik ve kardeşlik altında toplamaz siyasilerin istekleri doğrultusunda hareket ederse bu bizlere zarar verir ki o gün ki toplantıda bunu net olarak gördük. Köy dernek başkanları kendi aralarında tartışmaya girdiler ve buda bizleri çok üzdü.Aramıza siyaseti asla almayalım amacımız memleketimize güzel hayırlı işler yapmak olsun.Güçlenelim birlik beraberlik ve kardeşlik ilkelerini öne çıkaralım yarınlarımıza emin adımlarla yürüyelim. Güçlü olalım ki bizlere ihtiyacı olanlar bize gelsin ki isteklerimiz hedeflerimiz tek tek elde edelim.


4790 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

siyaset,dernekçilik     06/07/2011 05:06

bence siyaset yapmak ayrı şey,dernekçilik yapmak ayrı şey.arada iki fark var.birincisi siyaset yapan kişiyi şeçim sonrası hiç aranızda gördünüzmü? ama dernekçilik yapan insanlar her zaman aranızdadır.onun içindirki iki insanı ayırt edin.bizim ÇAKIR KÖYÜ ve mahalleleri dernegi hiç bir zaman siyasete alet olmadı ve bundan sonrada olmayacaktır. ABDULLAH yıldızın ve diğer yorum yapan arkadaşlarımın yazılarının altına imzamı atarım..
ENVER YILDIZ

dernek,siyaset,apayrı şey.     09/06/2011 04:01

sevgili dostlarım.dernekçilik çok zor bir sanaattir.dernekçilikte,her toplumdaki her görüşteki insanları bir arada toplama sanatıdır.ama sen buna siyaseti alet edersen bu kişiler arasında ayrımcılık yapmış olursun. bu da çok tehlikeli bir oyuınun girişimi olur.müsade edin biz her görüşteki insanları bir arada toplama gayreti içinde olalım.yani dernekçilik yapalım.amma velakin;siyaset yapmak isteyen dernek yöneticileride varsa bıraksınlar dernek yöneticiligini siyasi işlerle uğraşsınlar.bırakın bu işleri benim insanımım oyuna hiç bir dernek başkanı veya yöneticisi ipotek koyamaz,yönlendiremez.abdullah bey,yazınızın,noktasınada,virgülünüde,imzamı atarım.
ENVER YILDIZ

ayrı dünyalar     08/06/2011 15:48

Bizlerin büyük eksiğimiz duracagımız yeri bilmemektir siyasetle dernek arasında büyük farklılık vardır.bende Abdullah yıldıza yazısından dolayı sonsuz teşekkür ederim..siyasetci siyaset yapacak dernekci dernekcilik yapacak...
Adem Yıldız

Şebinkarahisar Derneğinin Siyasiler Karşısında Dik duramaması     08/06/2011 12:45

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimizin bir siyasi partinin mitingi için destek toplantısı organize etmesi çok yanlış bir davranıştır.Bu Şebinkarahisarlılar'ın birlik beraberliğine değil bölünmesine hizmet eder ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğine bir şey katmaz çok şey kaybettirir.Yücel Kısa başkanın döneminde güzel hizmetler ve çalışmalar yapıldı bunlara gölge düşürür.Abdullah Yıldız'a bu yazısından dolayı teşekkür ediyorum
Kasım Mantarcı

Yazarın diğer yazıları

HEDEFLER - 18/04/2011
HEDEFSİZ İNSAN KURU AĞACA BENZER.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret68214
DERNEK YENİ ÜYELER
Ergin Mantarcı
Takvim
Hava Durumu
FUTBOL TAKIMIMIZ

2012/2013 ÇAKIR KÖYÜ FUTBOL TAKIMI

ÇaKIR KÖYÜ CHAT ODASI